ART / Frames / Ram 5122385
*
nr 512 2385
Ram
Lenght: ()
Sekelskifte 1900 , förgylld, 39x71
Estimate:
300
Sold:
SEK 450
Auction date:
Monday Mars 3 2008
at 16:50:18
- Bid history
Time
Bidder
Bid
2/3 15:18:53
1
Vinnande bud
2/3 22:15:35
2
400 kr
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
-
7043 ASHTRAY
Stig Lindberg (1916-1982), Sweden. Domino, Gustavs..//
Auction ends
in two days
19 jan at 19:47
-
6613 JARS
2 pcs, China. Height: 15-19, 1 saknar lock.
Present: SEK 700
Auction ends
in two days
19 jan at 19:01
-
6757 BOX
porslin och mässing. Diameter: 15 cm,
Present: SEK 150
Auction ends
in two days
19 jan at 19:55
-
6436 ETCHING
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
Auction ends
in two days
19 jan at 18:20
-
6066 DISH
+ bowls, 6 pieces, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auction ends
in two days
19 jan at 20:13
-
6539 DISH
Royal Copenhagen, Denmark, 18th century. 39x31,
Auction ends
in two days
19 jan at 19:24
*
Ram
nr 512 2385
Ram
Lenght: ()
Sekelskifte 1900 , förgylld, 39x71
| Estimate: | 300 |
|---|---|
| Sold: | SEK 450 |
| Auction date: |
Monday Mars 3 2008 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 2/3 15:18:53 | 1 | Vinnande bud |
| 2/3 22:15:35 | 2 | 400 kr |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
-
7043 ASHTRAY
Stig Lindberg (1916-1982), Sweden. Domino, Gustavs..//
Auction ends
in two days
19 jan at 19:47 -
6613 JARS
2 pcs, China. Height: 15-19, 1 saknar lock.
Present: SEK 700
Auction ends
in two days
19 jan at 19:01 -
6757 BOX
porslin och mässing. Diameter: 15 cm,
Present: SEK 150
Auction ends
in two days
19 jan at 19:55
-
6436 ETCHING
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
Auction ends
in two days
19 jan at 18:20 -
6066 DISH
+ bowls, 6 pieces, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auction ends
in two days
19 jan at 20:13 -
6539 DISH
Royal Copenhagen, Denmark, 18th century. 39x31,
Auction ends
in two days
19 jan at 19:24



